Termostat


Aprilaire ile ortak üretilen Control4 Kablosuz Termostat iklimlendirme yönetim uzmanları tarafından özenle geliştirildi. Bu sayede mümkün olan en etkili şekilde her zaman doğru konfor seviyesini sağlayan güvenilir bir termostat elde edildi. Gelişmiş tercihler ve programlanabilirliği sayesinde diğerleri gibi kullanıcıyı zorunlu programlara zorlamaz ve ne isteniyorsa onu yapar.

Öne Çıkanlar


 • Gelişmiş, dahili HVAC yönetimi ve ideal konfor ve efektif çalışma için Aprilaire ile ortak geliştirildi.
 • Modern HVAC sistemleriyle uyumlu. Hava pompası, jeotermal, çift yakıt ve nem yönetim sistemleri dahil.
 • Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Nemlendirme ve Kurutma yönetimi.
 • Sıcaklık hedef noktası değiştirme, HVAC modu değiştirme, tutma seçenekleri, fan yönetimi ve daha fazlasına imkan sağlar.
 • Gelişmiş adaptif programlama ve tercihlerle evinizi yaşam şeklinize uygun şekilde her zaman tam konforda tutar.

NEST Termostat


Nest’in yaptıkları sadece evinizdeki ısıtma-soğutma sistemini kolayca ayarlamakla sınırlı değil.Nest “öğreniyor”. Kullanım alışkanlıklarınıza göre haftanın hangi günü, günün hangi saatinde hangi sıcaklığı tercih ettiğinizi takip ediyor ve bunu öğreniyor. Öğrenme süreci sonrasında sizin ayarlarınızı sizin yerinize yapmaya başlıyor. Dilerseniz öğrenme süreci yerine ekranı üzerinden ayarların nasıl olmasını tercih ettiğinizi siz de programlayabiliyorsunuz.

Dilerseniz evden çıkarken cihazı “Away” moduna alarak enerji tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Hatta bunun ötesinde Nest, üzerindeki hareket sensorları aracılığıyla sizin evde olup olmadığınızı kendisi de anlayarak “Auto Away” moduna geçebiliyor. Tabii ki öğrendiği bilgilerle eve tekrar ne zaman döneceğinizi de biliyor ve siz gelmeden evi alışık olduğunuz sıcaklığa kendisi ayarlıyor.

Bir Termostattan Beklenebilecek Her Şey...


Nest’in marifetleri bunlarla da sınırlı değil. Nest, ekranı üzerinde, hangi sıcaklığı ayarladığınızda enerji tasarrufu yapmaya başlayacağınızı size gösteriyor. Enerji tasarrufu için tercih edilen sembol bir yeşil yaprak.

Ayrıca Nest, Wifi üzerinden internete de bağlanıyor. Bu sayede bulunduğunuz yerin hava tahminlerini de kullanarak ısıtma ya da soğutma işlemlerini buna göre ayarlayabiliyor. Ayrıca Nest’e akıllı telefon uygulamasını kullanarak uzaktan erişmek ve siz evde değilken de ayarlamak mümkün. Bu sayede normal alışkanlıklarınız dışında bir saatte evden ayrıldıysanız veya eve erken gelecekseniz cihazı uzaktan ayarlamak mümkün olabiliyor..

Zennio IRSC Kontrol


Ofislerde, evlerde çok sayıda split klima sadece kendi uzaktan kumandaları ile kontrol edilmektedir. Bu klimalar ya çok sıcağa ayarlıdırlar ya da çok soğuğa. Erişemeyecekleri bu değerler yüzünden saatlerce çalışıp boş yere enerji harcamakta ve masrafları yükseltmektedirler. Hatta bir çok kerelerde açık unutulmakta ve tüm gece veya tüm hafta sonu açık kalmaktalar. Artık bu sorunlara kolaylıkla son verecek ve hatta Zennio Z41 ile uzaktan da kumanda edebileceğiniz bir sistemi Zennio IRSC Plus ile kurmak mümkün.

Öne Çıkanlar


 • Zennio IRSC Plus İç üniteye bağlanır, küçük boyutları ile kolay gizlenir ve KNX üzerinden IR ile klimayı kontrol eder.
 • Aç/Kapat, Isıt/Soğut, Yavaş/Hızlı Fan Hızı ve Sıcaklık gibi temel unsurları kontrol eder.
 • EIB/KNX bus üzerinden beslenir, BCU dahildir.
 • Çok sayıda üreticinin cihazlarını destekler.
 • Her cihaz bir iç üniteyi yönetir.
 • Binayı terk ettiğinizde açık klima kalmaz. Tüm klimalar uzaktan kontrol edilebilir, zamana bağlı olarak devreye alınıp çıkarılabilir.

IntesisBox


IntesisBox KNX, Arcelik klima sistemlerinin KNX entegrasyonu için kullanılan bir iletişim arayüzüdür. Arçelik PI485 Bus sistemindeki verileri, KNX cihazlarından herhangi biri okumak istediğinde aktarabilmek için devamlı okuyup hafızasında tutar ve tüm klima sisteminin KNX üzerinden kontrolüne olanak sağlar. KNX sisteminde bir KNX cihazı olarak görünür ve istenildiğinde yeniden programlanabilir.